HLAVNÉ MENU

 
  Hlavná strana
Axieho denník
Axieho galéria
Vlastné videá
Ostatné videá
O axolotloch
Akvárium
Spoločníci
Potrava
Kŕmenie
Starostlivosť
 
 
 
 
 
 

REKLAMA

 
   
 
 

PARTNERI STRÁNKY

 
 

Slovenčiny do hier
www.akvaportal.cz - Akvaristický portál se spoustou informací z oblasti akvaristiky a chovu akvarijních ryb. Vhodný nejen pro začátečníky ale i pro zkušené chovatele.
Surf.sk
PageRank

 
 
 

 

 

ENCYKLOPÉDIE

 
 

commons.wikimedia
Axolotl Mexický
Arkive.org
WIKIPEDIA

 
 
 

PARTNERI STRÁNKY

 

REKLAMA

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
Čím kŕmiť axolotla?
 
 
  Čím kŕmiť axolotla? Pred tým, ako si axolotla kúpite, myslite na to, že ide o mäsožravca, ktorý žerie výhradne živú potravu. Opäť budem hovoriť z mojich skúseností, takže viem, že časom axolotl bude stáť viac, než len nejakú krabičku krmiva... nuž a niekedy aj slzu. Mne zožral vzácnejšieho Panciernička Pandu, malého. V špecializovanom obchode na drobno a akva chov dostanete rôzne druhy stravy, a samozrejme rybičky.  
 
      
 
Červy a nitenky
 
 
  nitenky sú asi najpokojnejšou formou stravy. Vám nijak neublíži pohľad, keď axolotl zhltne kôpku červov, horšie je to, ak zaútočí na vaše rybičky. Veľké múčne červy ten môj nežerie. Nitenky sú jemné a práve na nich je možné pekne spozorovať, ako prebieha "lov" a prehĺtanie. Pod žiabrami má totiž priechod, voda prúdi do úst a cez priechody vybieha zas von, pričom v ústach sa zachytí to, čo vsať chcel. Okrem vybehnutia k potrave a prudšiemu vyplávaniu aj tento tlak má svoj podiel na úspešnosti chytenia potravy. Spomínanú hromadu červov si vsaje do úst, tá sa v nich zachytí a ústa zavrie. Zrejme však pohyb červov v ústach spraví vždy reakciu, keď axolotl začne pohyblivú stravu prehadzovať v ústach a pokúšať sa ju zredukovať vypľúvaním zbytočných častí. Ako iste viete, nitenky sú malé a keď sa rozletia v akváriu. nastáva totálny bordel. Pri sile axolotla sa môžete dočkať doslova celého akvária zaplaveného nitenkami. Keď začne do toho ešte metať s celým telom, tak máte o zábavu postarané. Nitenky sa usadia na dne, pokiaľ ich nestihnú zožrať iné ryby. Ja mám pre tieto účely ancitrusa, dvoch pancierničkov, dvoch slimákov a dvoch sumčekov. Tí sa dostatočne skoro vždy postarajú o poriadok na dne. Mám však veľký problém, že mnohé nitenky sa dostali až na dno a žijú tam už ako doma. Čo sa mi zdá neuveriteľné, tak jeden z akvarijných slimákov našiel spôsob ako sa k nim dostať. Svojím telom uchytí kamienok a posúva ho vedľa. Ďalší kamienok pod ním posúva taktiež a nevzdáva sa ani v prípade, že sa mu do vytvorenej jamky nahrnuli ďalšie kamienky. Takto som ho už niekoľko krát spozoroval vylovovať nitenky z dna.  
 
      
 
Rybičky
 
 
  Rybičky - pre účel potravy kupujte výhradne rybky, za ktorými vám nebude smutno. Môžete ich kúpiť už mrazené, čo bude asi najvýhodnejšie a najšťastnejšie riešenie. Alebo živé. Ja osobne mám niekoľko pozemných rybičiek, ktoré si už na axolotla zvykli a on na nich. Pancierničky a prísavníky sa vedia naučiť rýchlo na prítomnosť Axolotla a vedia si uvedomiť, čím dokáže byť. Neodporúčam malých pancierničkov. Najlepší sú takí, čo boli vycvičení a chovaní v akváriu s veľkými rybami. Na potravu sa však hodia hocijaké ryby, ktoré sú cenovo dostupné a žijú. Často kupujem gupky, či neónky. Sú síce rýchle, no axolotl keď je hladný, dokáže byť oveľa rýchlejší, ako sa vám po celý deň môže zdať. Rybu chytí do úst, no dokáže ústa aj roztiahnuť. Má neuveriteľne pružné ústa, krk aj brucho. Dokáže ho naplniť tak, že je na ňom postavený pri klasickom postoji. Vtedy to prehnal. Rybu chytí, drží v ústach chvíľu, než prestane svoj boj o život, a keď sa upokojí a vzdá svoje pokusy, začne ju posúvať hlbšie do krku. Jedna vytrávi tak za 3 až 4, niekedy aj 5 dní. Potom vám opäť zmizne ďalšia rybička.   
 
      
 
Iný druh potravy
 
 
  Iný druh potravy:  rôzny chovatelia odporúčia aj varené filé. Rybie mäso v malom množstve. Ten môj sa filet nikdy ani nedotkol, a nedotkne s aničoho, pokiaľ to nemá hlavu, chvost a nehýbe sa to. Odporúča sa dávať aj varené jemné hovadzie mäso.Na odporúčanie predajcu však nezabudnem - Dajte mu hovädiu slezinu a budete mať z neho suchozemského. Neviem čo je na tom pravdy, no na chov suchozemského mloka nie som pripravený, preto tieto testy neskúšam. Vodné akvárium sa mi páči dostatočne na to, aby skrášlilo celý byt a aby som ho nerušil.  
 
      
 

Nuž a tieto stránky majú aj pre vás taký jeden tip, ktorý asi využijú skôr tí, čo sa radi zabávajú. V Čechách majú príslovie, že Kdo si hraje nezlobí. Myslite na to.
Využij výhod, které přináší registrace na Poker.cz. Zažij ten adrenalin u sázek, pocit vítězství a zjisti svoji pozici hráče. Vždyť poker online je úžasná hra.
 

 

© Naetoo - Slovenciny.Com materiály, najmä textové súčasti a vlastné obrazové materiály je vyhradené akokoľvek ďalej reprodukovať, citovať bez uvedenia zdroja po odsúhlasení, či kopírovanie akejkoľvek časti obsahu. Viac informácií u autora.  Created with www.slovenciny.com &  www.naetoo.com

CZIN.eu