HLAVNÉ MENU

 
  Hlavná strana
Axieho denník
Axieho galéria
Vlastné videá
Ostatné videá
O axolotloch
Akvárium
Spoločníci
Potrava
Kŕmenie
Starostlivosť
 
 
 
 
 
 

REKLAMA

 
   
 
 

PARTNERI STRÁNKY

 
 

Slovenčiny do hier
www.akvaportal.cz - Akvaristický portál se spoustou informací z oblasti akvaristiky a chovu akvarijních ryb. Vhodný nejen pro začátečníky ale i pro zkušené chovatele.
Surf.sk
PageRank

 
 
 

 

 

ENCYKLOPÉDIE

 
 

commons.wikimedia
Axolotl Mexický
Arkive.org
WIKIPEDIA

 
 
 

PARTNERI STRÁNKY

 

REKLAMA

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
Spoločníci v akváriu
 
 
  Ak sa skúseného chovateľa spýtate, ako chovať Axolotla, či s inými rybačkami alebo nie, dozviete sa dva rôzne názory. Niekoľko takých názorov aj vlastné skúsenosti preto nižšie  
 
      
 
Axolotl a Axolotl
 
 
  Axolotl galleryNiektorí odporúčajú chovať Axiho samotného, prípadne s iným. Tam zas si dovolím pripomenúť, že sa môže kedykoľvek stať, že sa začnú požierať navzájom. Malý kanibal. No teda. U tohto druhu mlokov nie je kanibalizmus ničím nezvyčajným. Preto ak nemáte príliš čas každodenne sledovať a starať sa o Axiho, istotne voľte radšej jedného.  
 
      
 
Axolotl sám
 
 
  Axolotl gallerySamotný Axolotl v akváriu, ako bol pôvodne môj prípad je asi pre milovníka mlokov tá najlepšia voľba. Aximu nehrozia žiadne nebezpečenstvá od iných. Nemusí sa deliť o potravu a netreba riešiť ani ohľaduplnosť voči iným tvorom ako teplotu, stav vody a podobne. Odporúčam akvarijného klasického veľkého slimáka, žiadnu kotúľku, čo zamarasí celé akvárium svojimi potomkami, alebo skúste Ancytrusa Prísavníčka. Ten už sa postará o všetky zvyšky na nedostupných miestach a dá na seba pozor, o to sa nemusíte báť.  
 
      
 
Axolotl a rybičky
 
 
  Ako spoločníci rybičky sa v žiadnom prípade nevylučujú a mnohí vám to odporučia. Je však ťažké vybrať druh, ktorý by sa správal slušne a Axolotl k nemu taktiež. Neónky, ale aj moje farebné Daniá sa radi pozrú na červené žiabre axolotla albína a len málokedy im dajú na pokoji. Dravšie druhy Tetier a podobných rybyčiek dokážu v mnohom ublížiť. Axolotl má dosť tenkú zadnú vertikálnu hranu plutvy po oboch stranách. Nie je zas až tak tenká, pevná je dosť, no časté útoky znudených rybičiek vedia spraviť svoje. Osobne odporúčam rybičky väčšieho pokojného druhu ako klasické Mečovky, Tuxedá, Black Moly a dosť sú vo svete obľúbené aj kombinácie Axolotl + závojnatky či teleskopky. Niečom na tom bude. Axolotl totiž zožerie len to, čo sa mu zmestí do papule. O potrave však hovoríme v sekcii potrava viac. Pochopíte zopár zaujímavostí o spôsobe života a jeho životospráve. Nakoniec sa vám možno trochu Axi znechutí, no tak to už býva. :-)  
 
      
 
Axolotl tmavý medzi rybkami
 
 
  Tmavý Axolotl mexický sa chovom nijak extrémne nelíši, a ani vlastnosťami od iných druhov. Nasledovné video ho zachytáva v peknom akváriu s inými rybkami. Skôr orientované na živorodky, bohatá zeleň robí taktiež svoje. . 

 
 
      

Trochu mimo témy ale azda na zaujímavú nôtu pre tých, čo si radi zarobia umom, trpezlivosťou a vlastnou šikovnosťou. Naše casino vás seznámí s pravidly super poker hry. Ukážeme vám úžasná videa a hned si vše v klidu vyzkoušíte u hry zadarmo. U nás je radost hrát.
 

 

© Naetoo - Slovenciny.Com materiály, najmä textové súčasti a vlastné obrazové materiály je vyhradené akokoľvek ďalej reprodukovať, citovať bez uvedenia zdroja po odsúhlasení, či kopírovanie akejkoľvek časti obsahu. Viac informácií u autora.  Created with www.slovenciny.com &  www.naetoo.com

CZIN.eu